AURA NEDİR ?

Tüm canlıların etrafını saran elektromanyetik bir alan vardır, bedeni sarmalayan bu alana Aura denir. Aura, evrensel yaşam enerjisini vücudumuza alarak yaşamımızı sürdürmemizi sağlar.Aura aynı zamanda etrafımızda koruyucu bir kalkan görevindedir. Auranın güçlü yada güçsüz olması bir çok faktörü etkiler. Aurası güçlü olan kişiler hastalıklardan ve negatif enerjilerden daha zor etkilenirler. Aurası zayıf olan kişiler ise bu durum tam tersidir.

AURANIN RENKLERİ

Kırmızı Renk : Kırmızı renk koyu ise, kızgınlık, sinir ve tedirginlik göstergesidir. Kırmızı renk eğer ki, parlak ve canlı bir renk ise yaşam gücünü ve azmi simgeler. Kahverengimsi bir kırmızı korkuyu, siyahımsı kırmızı ise negatif niyetlerin habercisidir. Pembemsi kırmızı ise mutluluğun işaretidir.

Turuncu Renk : Koyu renk turuncu dalakta ve üreme organlarındaki sorunlara işarettir. Turuncu renk parlak ve canlı ise fiziksel güce işarettir.

Sarı Renk : Mat ve parlak olmayan sarı maddiyat ve dünyevi konuların zihni meşgul ettiğine işarettir. Sarı renk eğer parlak ve canlı ise zihinsel kalitenin ve zihin kapasitesinin yüksekliğine işarettir. Kirli sarı ise kurnazlık ve ihanete işaret olduğu gibi kirli sarı mide ve pankreas sorunlarına da işaret eder.

Yeşil Renk : Canlı yeşil renk uyumun ve anlayışın göstergesidir. Yeşil rengi eğer zümrüt rengiyse şifa konusunda yetenekli olduğunuza işarettir. Aurasında yeşil rengi olan kişiler bulundukları ortama uyum getiren kişilerdir. Eğer yeşil rengi sisli ve bulanıksa bu açgözlülüğün işaretidir. Kahverengimsi yeşil açgözlülüğün ve kıskançlığın işaretidir. Yeşil renk çamurlu bir hal almış ise kalp rahatsızlıklarına işaret edebilir.

Mavi Renk : Canlı mavi sezgilerin ve geniş ufuklu düşüncelerin işaretidir. Mavi renk aura daha çok sanatsal yetenekleri olan kişilerin auralarında bulunur. Mavi renk iletişim gücünü ve ikna kapasitesininde güçlü olduğunu temsil eder. Mavi renk aurada koyu ve çamurluysa, ruhsal anlamda karanlık bir yapıya işarettir.

Çivit Mavisi; üçüncü gözle bağdaştırılan bir renktir. Çivit rengin canlı yada parlak renkte olması kişilerde sadık bir kişiliğe işarettir. Aurasında çivit mavisi bulunan kişilerin sezgisel yetenekleri güçlüdür. Eğer ki çivit mavisi rengi çamurlu ve sisli ise iç görüden yoksunluğa ve sezgilerini ciddiye almayan kişiliğe işarettir.

Mor yada Menekşe ; bu renk tepe çakrası ile bağlantılı bir renktir. Mor renk ruhsal gücü temsil eder. Mor renk, tepe çakrası civarında bulunduğu için kişi ruhsal gelişiminde ilerledikçe bu renklere rastlanır. Asalet ve ruhsallıkla ilişkilendirilen bu renkler meditasyon yapan kişilerin aurasında da görülür.

Pembe Renk ; merhametli ve vicdanlı olan insanların auralarında pembe renk görülür. Canlı pembe renk duygusal yaşamdaki dengenin ve uyumun işareti olmakla birlikte evrensel sevgiye açık olan insanların auraların da da bembe rengine rastlanmaktadır.

KahveRengi; bu renk maddiyatla ilişkilendirilen bir renk olduğu için genellikle işkolik insanların auralarında sıkça görülmektedir. Kahverengi fiziksel açıdan hastalıkların bir işareti olarak kabul edilir. Kahverengi cimri ve açgözlü insanlarında auralarında sıkça görülebilen bir renktir. Kestane rengi ise, üstlendiği görevi yada işi yerine getirebilen kişilerin auralarında görülmektedir.

Siyah Renk : Aurada siyah renk var ise bu ışığın olmadığı ve karanlığın işareti olarak olarak algılanır. Fizik bedenle eteri beden arasında eğer bir şerit şeklinde siyah renk var ise bu normaldir. Ancak bunun dışında oluşan siyah renk kişinin yaşamı ve kendi varlığını kabul etmediği anlamına gelir. Siyah renk aurada çizgiler halinde ise pozitif özellikleri yok edecektir. Siyah renk karanlık yönleri olan kişilerde bulunur.

Gri Rengi : Genellikle durgunluk ve donukluğun işaretidir. Genel olarak fiziksel bedeninde enerjiden yoksun kaldığını gösteren bir renktir. Koyu tonlardaki gri ise korkuların ve aşırı karamsarlığın ifadesidir.

Beyaz Renk ; Aurasında beyaz renk olan kişiler ruhsal anlamda bütünlüğe ulaştığının işaretidir. Beyaz rengin dışında altın rengi, gümüş rengi, eflatun rengide yine ruhsal konularda çalışmalar yapan kişilerin auralarında bulunmaktadır.