BİOENERJİYİ HERKES YAPABİLİR Mİ?

Herkesin en çok sorduğu ve merak ettiği sorulardan bir taneside bioenerji bende var mı ? bioenerji eğitimi aldığımda uygulayıcı olabilecekmiyim. Bu sorular bizlere en sık sorulan ve merak edilen konular arasında olduğu için bu konuda genel bir açıklama yapmak istedik.

Bioenerji genel anlamı ile hayat enerjisi anlamına gelir. Ve bu enerji tüm yaratılmış canlılarda mevcuttur. O bakımdan bioenerji herkeste vardır fakat bioenerjinin düzeyi herkeste aynı değildir. Bazı insanlarda yaradılış olarak yüksek enerji boyutunda iken bazı insanlarda orta, hatta bazı insanlarda da düşük seviyededir.

Bioenerjiyi iyi bir alt yapı ile sıfırdan başlayarak uzmanından öğrenebilen kişiler kendi potansiyel şifacılık gücü ne kadarsa o oranda yapabilmektedirler. Yani kısaca anlatmak gerekirse herkes bioenerjiyi kendi kendine yeterli hale gelerek yapabilir. Bioenerji tekniklerini, enerjiyi kullanabilmeyi, aktarabilmeyi ve uzağa yönlendirebilmeyi öğrenmenin yanı sıra bu konuda kişiyi bu noktaya getirmek ve uyumlamakta önemlidir. Anadoluda buna el verme denilmektedir.

Bu bakımdan bioenerjiyi herkes yapabilir. Burada yukarıda da değindiğimiz gibi bioenerjisi eğitim sırasında aktif olmuş ve açılmış kişiler 2 günlük eğitim alt yapısını edindikten sonra bu kanalı kullanarak yani çalışarak zamanla kendilerinin dışında çevresindeki kişilere de rahatlıkla uygulayabilir hale gelebilmektedirler. Hatta daha da ileri seviyelere götürerek uzmanlık aşamasına çıkabilirler.